Karabijnschuttersgilden Verbond BERINGEN-MIJNSTREEK


Oprichtdatum: 23 maart 1958


Grootste bezieler: Mr. Georges Desinter van Sint Lambertus Meelberg


Eerste vergadering: in CafeƩ "de sportvriend" bij Jef Convents (lokaal van Sint Lambertus Meelberg)


Gilden bij de oprichting:

Sint Denijs Beringen-Mijn; Sint Joris Brelaar;  Sint Antonius Geenhout;  Sint Franciscus Hulst;  Sint Lambertus Meelberg; Tourmalet;  Sint Joris Vorst


Eerste bestuur:

Voorzitter: Mr. Goddeeris, Sint Denijs Beringen

Secretaris: Mr. Desinter, Sint Lambertus Meelberg

Leden:       Mr. Becker, Sint Franciscus Hulst;              Mr. Kimpen Sint Joris Brelaar;                Mr. Poel, Tourmalet

                 Mr. Verboven, Sint Antonius Geenhout;      Mr. Beyens, Sint Joris Vorst;                  Mr. Vandereyken, Sint Lambertus Meelberg


Het Schieten:

In 1958 werd er door deze 7 gilden geschoten met 8 schutters op een klep van diameter 35 mm voor het klassement (over deze 7 wedstrijden) en  met 10 schutters voor de dagprijs


verder verloop:1959: Tourmalet stopt en Sint Ludovicus Paalstraat sluit aan (opgericht in 1958), 7 gilden in competitie

                          1960: Heppen, Sint Franciscus Kabien en Sint Willebrordus Meldert sluiten aan, 10 gilden in competitie

                          1964: Sint Lambertus Laren sluit aan en Heppen stopt

                          1966: Kabien stopt, nog 9 gilden in competitie

                          1967: Sint Sebastiaan Gestel sluit aan, terug 10 gilden, en de gilden konden vanaf nu ook een B-ploeg inschrijven om te schieten

                                   22 januari: beslissing om de diopter toe te laten

                          1969: Sint Trudo Linkhout sluit aan, er wordt een eerste maal op een vergadering gesproken om de klep kleiner te maken (30 mm)

                          1971: Sint Hubertus Koersel sluit aan, er zijn nu 12 gilden aangesloten, voor de dagprijs werd er vanaf nu ook met 8 schutters geschoten

                                    De reglementen werden strenger: geen extra attributen aan de geweren, iedereen was verplicht verzekerd, verplicht herkenningsteken

                                    te dragen tijdens het schieten

                          1974: ploegen van 6 schutters ipv 8

                          1978: wegens de fusie tussen de 4 gemeenten Beringen, Beverlo, Koersel, Paal wordt er jaarlijks een schieting "beker van Beringen" ingericht

                                    hieraan nemen de gilden van Beringen deel en de beker gaat naar de ploeg die na 3 jaar de meeste punten totaliseert

                          1979: vanaf dit jaar wordt er op een klep van diameter 30 mm geschoten.

                          1982: inrichten van jaarlijkse keizerschieting onder de koningen en koninginnen van de aangesloten gilden

                          1987: C-reeks wordt ingevoerd

                          1994: Koersel stopt omwille van Milieuwetgeving en Vlarem

                                    Eerste wedstrijden met kogelvangers

                          2000: Meelberg stopt omwille van invoeren "Erkenning schietstand"


Het bestuur:

Voorzitters:       23/03/1958 tot 10/08/1963: Mr. Goddeeris

                    10/08/1963 tot  5/09/1976: Mr. Gerard Corvers

                    30/10/1976 tot 10/12/2006: Mr. Denis Vandezande

                    10/12/2006 tot heden:      Mr. Jean De Wit


Ondervoorzitters   23/03/1958 tot 10/08/1963: Mr. Gerard Corvers

                    11/08/1963 tot  3/09/1972: Mr. Cyriel Snyers

                    12/11/1972 tot 20/10/1974: Mr. Maurits Germeys

                    20/10/1974 tot 30/10/1976: Mr. Denis Vandezande

                    31/10/1976 tot 29/01/1995: Mr. Gaston Cox

                    29/01/1995 tot 10/12/1996: Mr. Jean De Wit

                    10/12/2006 tot heden:      Mr. Victor Peremans


Secretarissen:     23/03/1958 tot  1/10/1959: Mr. Georges Dsinter

                    10/10/1959 tot 15/02/1961: Mr. Jef Huyghens

                    15/02/1961 tot  2/06/1974: Mr. Ignatius Enkels

                    20/10/1974 tot 29/09/1981: Mr. Maurits Germeys

                    15/11/1981 tot 29/01/1995: Mr. Theofiel Wils

                    29/01/1995 tot 31/12/2006: Mr. Louis Drees

                     1/01/2007 tot  4/11/2007: Mr. Julien Meyen (ad interim)

                     4/11/2007 tot heden:      Mr. Freddy Broekhoven


Penningmeester:    voor 1997 was de secretaris ook de penning meester

                     1/01/1997 tot heden:      Mr. Julien Meyen